Krátce o naší škole

Jsme malá vesnická škola v obci Měčín. Měčín je obec, která má necelých 600 obyvatel a nachází se na rozhraní okresů Klatovy a Plzeň – jih. Jsme úplná základní škola, kterou navštěvuje zhruba 120 až 130 žáků. Součástí školy je mateřská škola, školní jídelna a školní družina.

homeimg1.png       homeimg2.png

V areálu školy se nachází tělocvična a hřiště s umělým povrchem. Budova školy byla postavena v roce 1914. Školní jídelna a mateřská škola se nachází v samostatné budově v areálu školy, její stavba byla dokončena v roce 2007.

Výuka na základní škole probíhá podle Školního vzdělávacího programu Škola, základ života. Snažíme se, aby žáci v průběhu docházky do naší školy získali základy a aby byli dobře připraveni pro další studium na středních školách a učilištích.